file Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.

Περισσότερα
22/01/2010 09:22 #2655 από Giwrgos_P
Giwrgos_P απάντησε στο θέμα: Συνάντηση στην Θεσσαλονίκη.
Απο την μεριά μου παιδιά, θα ήθελα να συμμετάσχω... Τώρα με την Εγνατία, Γιάννενα-Θεσσαλονίκη μόνο 3 ώρες δρόμος είναι. Αν ειμαι εδώ και δεν εχω τίποτα έκτακτες δουλειές , μπορεί να "σκάσω μύτη" κι εγώ στην συνάντηση του Σαββάτου στην Agrotica.... Αλλα, δεν υπόσχομαι στα σίγουρα.... Φυσικά, αν έρθω θα έχω καΙ "δείγμα" της παραγωγής μου! Αν δεν έχουν εξαντληθεί τα αποθέματα, γιατί έτσι όπως πάει η δουλειά, θα αδειάσουν τα βαρέλια πριν της ώρας τους φέτος !!! [:)]

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
22/01/2010 09:49 #2656 από apostolisna
apostolisna απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
6973230390 Αποστολος

Περισσότερα
22/01/2010 17:09 #2662 από skagio
skagio απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Ωραία λοιπόν.Προτείνω, μια και εξέφρασε την επιθυμία αλλά είναι και κοντά στην Θεσσαλονίκη, τον Λευτέρη Ρίζο να αναλάβει τα οργανωτικά. Να προτείνει χώρο και ώρα και εμείς να συμμετάσχουμε με τις προτάσεις μας, αν έχουμε. Φίλε Λευτέρη πες μας τι σκέφτεσαι.

Περισσότερα
23/01/2010 01:25 #2663 από PAKSIMADIS
PAKSIMADIS απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Η σκέψη μου είναι φίλοι Γιώργο,Νίκο,Απόστολε και όσοι ακόμα ανταποκριθούν, να βρω ένα μαγαζί σε κεντρικό σημείο στη Θεσσαλονίκη που θα μας φιλοξενήσει, εμάς και τα κρασιά μας, έτσι ώστε η συνάντησή μας να έχει και ουσιαστικό ενδιαφέρον.Ο καθένας από μας να φέρει και από ένα μπουκάλι κρασί από την παραγωγή του, για να τα δοκιμάσουμε και να ανταλάξουμε ουσιαστικές απόψεις περί οινοποίησης, ποικιλιών,αμπελιού και για άλλα που μας έχουν απασχολήσει, δυσκολέψει και ευχαριστήσει πάνω σε αυτήν την μοναδική ενασχόληση.Προτείνω για ώρα συνάντησης, ή το μεσημέρι, ή το βράδυ του Σαββάτου 6/02/10.Εγώ στο μεταξύ κρατάω τα κινητά όλων για την τελική επικοινωνία.Καλή αντάμωση.

αμπελουργός-οινοποιός
αν δεν υποφέρει το αμπέλι και ο οινοποιός καλό κρασί δε βγαίνει

Περισσότερα
23/01/2010 03:11 #2665 από admin
admin απάντησε στο θέμα: Re: Απ: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να παραβρεθώ σε αυτή την συνάντηση.

Εύχομαι τα καλύτερα και θα περιμένω φωτογραφίες και ρεπορτάζ για όλους εμάς που θα την χάσουμε!

Περισσότερα
23/01/2010 14:39 #2669 από Yorikas
Yorikas απάντησε στο θέμα: Re: Απ: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Είμαι και εγώ μέσα! Γιώργος

Περισσότερα
23/01/2010 23:23 #2670 από athan
athan απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Αγαπητέ Λευτέρη

Η ιδέα να συναντηθούμε,μέλη του ampeloyrgos.gr, είναι εξαιρετική.

Δυστυχώς ,για μένα,το Σάββατο 6/2/2010 το απόγευμα έχουμε την Γενική Συνέλευση του Συλλόγου μας

''Αμπελος και Οίνος της Ηδωνίδας Γής''στην Δράμα.

Θα θέλαμε,μαζί με άλλα μέλη ,να παρευρεθούμε αλλά η Γ.Σ. έχει δρομολογηθεί με επιστολές και κλείσιμο αντίστοιχης αίθουσας.

Θα σας συνοδεύει η σκέψη μας.Εύχομαι να έχει επιτυχία η μάζωξη.Θα διαβάσουμε τα νέα σας.

Αθανάσιος Κύρτσης τηλ. 6974 417400

Περισσότερα
24/01/2010 02:36 #2671 από PAKSIMADIS
Φίλε Θανάση, κρίμα που έχετε τη συνέλευσή σας την ίδια μέρα, θα ήταν μεγάλη ευκαιρία να έχουμε και τους φίλους από τη Δράμα στη Θεσσαλονίκη.Μακάρι η πρώτη αυτή μάζωξη να έχει επιτυχία, έτσι ώστε να το ξανακάνουμε.Χθες το βράδυ είχαμε τον Μπάκη Τσάλκο (ο οινολόγος του " Μαγικού Βουνού" ) στο Λιτόχωρο και δοκιμάσαμε τα καινούρια του κρασιά από την νέα του προσπάθεια με την "Οινογένεσης".Ξεχώρισα, τους "Φεγγίτες" ερυθρό καθαρά μπορντολέζικο κρασί, το "Δέκα" το λευκό με εκπληκτικό πέρασμα σε βαρέλι (πολύ ιδιαίτερο), καθώς επίσης και ένα απόσταγμα, μισό-μισό με μούστο που δεν έχει καθόλου ζυμωθεί, από μοσχάτο Αμβούργου, περασμένο 2 χρόνια στο βαρέλι ( έκλεψε την παράσταση στο τελείωμα).Όλα συνδιάστηκαν από τα καταπληκτικά εδέσματα που ετοίμασε ο Ανδρέας στο εστιατόριό του " Γαστροδρόμιο Έν Ολύμπω". Εξαιρετική οινική και γκουρμέ βραδιά.
Φίλε Yorika στείλε το κινητό σου.Πέντε μέχρι στιγμής και αυξανόμαστε.Καλή αντάμωση.

αμπελουργός-οινοποιός

Περισσότερα
24/01/2010 06:29 #2674 από PAKSIMADIS
Ως προς το θέμα της επιλογής του μέρους της συνάντησης, θα ήθελα να ξέρω την επιθυμία σας για το είδος του μαζαζιού.Έχουμε να επιλέξουμε μεταξύ της κλασσικής ταβέρνας και του Bistrot-wine restaurant.Η διαφορά τους έγκειται στο θέμα τιμής (25-30 ευρώ το Bistrot το άτομο) όπως επίσης και στο θέμα του ντεκόρ (πιο ειδικό το Bistrot στο κρασί).Θα προσπαθήσω η τελική επιλογή να είναι σε προσβάσιμο κεντρικό σημείο για να το βρούν εύκολα όλοι.Περιμένω την απάντησή σας.Φιλικά και οινικά Λευτέρης.

αμπελουργός-οινοποιός

Περισσότερα
24/01/2010 12:17 #2675 από Christos XM
Christos XM απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Θέλω να συμμετέχω κι εγώ στη συνάντηση. Αν και είμαι νεοφώτιστος και δεν έχω δική μου παραγωγή (φέτος θα φυτέψω/είχαμε και μια συζήτηση με το φίλο PAKSIMADIS πριν από λίγο καιρό), θέλω να έρθω για να σας ακούσω και να σας γνωρίσω. Μπορώ βέβαια να φέρω ένα μπουκάλι άπό την παραγωγή του πεθερού μου.... (για να μην έρθω με άδεια χέρια). Φ'ιλε Λευτέρη, θα σε πάρω τηλέφωνο.

ΧΡΗΣΤΟΣ

ΕΝ ΟΙΝΩ ΑΛΗΘΕΙΑ - IN VINO VERITAS

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα