file Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.

Περισσότερα
20/01/2010 00:54 #2613 από Nikos Kotsalis
Nikos Kotsalis δημιούργησε το θέμα: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Αγαπητοί φίλοι,

αγαπητή ομάδα admin του αμπελουργού.

Μετά από τόσο καιρό καταπληκτικής δουλειάς που επιτελείται μέσα από τις "σελίδες" του αμπελουργού επιτρέψτε μου μία πρόταση.

Ηρθε πιστεύω η ώρα να συναντηθούμε όλοι μαζί σε κάποιο "εύκολο" ; για όλους μέρος και σε χρόνο που βολεύει τους περισσότερους.

Μέσα από αυτήν την συνάντηση, και ίσως τις επόμενες που θα ακολουθήσουν, μόνο θετικά μπορούν να αποκομιστούν και ποιός ξέρει ίσως με τον καιρό αυτές οι συναντήσεις να μεταλαχθούν σε ένα είδος "συνεδρίου" όπου να συζητούνται πολλά θέματα.

Στη διάθεσή σας.

ΝΚ

Pura vida!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
20/01/2010 01:47 #2614 από admin
admin απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.

Αρχικά επιτρέψτε μου να γράψω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες και όλους εσάς που μας στηρίζετε, σε εσάς που συμμετέχετε και σε εσάς που διαβάζετε τον ampelourgos.gr

Πριν από αρκετό καιρό ( 21/6/2008 ) ο φίλος mario είχε προτείνει μια παρόμοια ιδέα σχετικά με συνάντηση των πέριξ των Αθηνών αμπελουργών. Τότε ο « Αμπελουργός » μας ήταν μικρός με πολύ λίγα μέλη και κατά συνέπεια δεν υπήρξε ανταπόκριση.

Φίλε Νίκο, συμφωνώ με την ιδέα σου, ήρθε η ώρα να δοκιμάσουμε! Θα πρέπει να βρούμε, όπως σωστά έγραψες, χρόνο και τόπο που να βολεύει τους περισσότερους.

Προτείνω να ξεκινήσουμε με το που, το οποίο θα εξαρτηθεί από το πλήθος των συμμετοχών ανά περιοχή. Τα μέλη του « Αμπελουργού » είναι από όλη την Ελλάδα, κάποια και εκτός αυτής, οπότε αν, για παράδειγμα, το 70% των συμμετεχόντων είναι από Κρήτη μάλλον θα πρέπει να το λάβουμε υπόψη.

Περιμένω τις προτάσεις και τις συμμετοχές σας,

Ευχαριστώ,

Δημήτρης Πυρένης

Περισσότερα
20/01/2010 02:00 #2615 από Giwrgos_P
Giwrgos_P απάντησε στο θέμα: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Συμφωνω κι εγω , και επαυξάνω . Μπορουν να γινονται συναντησεις τοπικες, κατα περιπτωση όπου υπάρχει ικανος αριθμος αμπελουργων, Πχ Βορεια Ελλαδα (Μακεδονια, Θρακη), Κεντρικη, Δυτικη, Πελοπονησος, Κρητη κλπ, και να γινεται και μια γενική ("ετησια") στν Αθηνα ! Φυσικά εννοείται πως θα εχει και wine-tasting! Το τερπνόν μετα του ωφελίμου! Οπότε ο καθενας θα φερνει και μια φιάλη (για να μην πώ νταμιζάνα!) απο την παραγωγή του! Α, ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΙΕΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΡΑΒΕΙΑ "ΑΜΠΕΛΟΥΡΓΟΥ"! (Το καλυτερο αμπελι, το καλυτερο κρασι κλπ)! Με πολλά "βραβεία" για να μην μείνει κανένας παραπονεμένος !! [;)]

Περισσότερα
20/01/2010 02:14 #2616 από Nikos Kotsalis
Nikos Kotsalis απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Νίκος Κοτσαλής Θάσος,

Θα ταξιδέψω οπουδήποτε στην Ελλάδα για την συνάντηση, αρκει να ξέρω τον τόπο και χρόνο ένα μήνα πριν.

ΝΚ

Pura vida!

Περισσότερα
20/01/2010 07:23 #2621 από skagio
skagio απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Φίλοι συναμπελουργοί εγώ προτείνω σαν τόπο πρώτης συνάντησης μας την Θεσσαλονίκη με την ευκαιρία της έκθεσης AGROTICA.Εγώ θα έρθω από το Αίγιο την Παρασκευή 5 Φεβρουαρίου και θα φύγω την Κυριακή 7 Φεβ. Οι φίλοι λοιπόν από την Βόρεια Ελλάδα ας προτείνουν κάποιο χώρο να βρεθούμε όσοι μπορέσουμε γιατί όλοι θα είναι αδύνατον μάλλον. Η επόμενη ας γίνει Αθήνα ( και εκεί θα είμαι).Η ιδέα είναι όντως πάρα πολύ καλή να γνωριστούμε μεταξύ μας.Είχα προτείνει γιαυτό τον σκοπό μια ομάδα να δημιουργηθεί στο facebook. Ας ξεκινήσουμε όμως από Θεσσαλονίκη, εμπρός φίλοι Βορειοελλαδίτες περιμένουμε προτάσεις

Περισσότερα
22/01/2010 03:05 #2648 από PAKSIMADIS
PAKSIMADIS απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
φίλοι της αμπέλου και του κρασιού δηλώνω και εγώ την επιθυμία μου για συνάντηση το Σάββατο 6 Φεβρουαρίου στη Θεσσαλονίκη. Για επικοινωνία στο 6973492076.Ρίζος Λευτέρης, Κατερίνη.Μπορώ αν θέλετε να αναλάβω την οργάνωση της συνάντησης.

αμπελουργός-οινοποιός
αν δεν υποφέρει το αμπέλι και ο οινοποιός καλό κρασί δε βγαίνει

Περισσότερα
22/01/2010 04:21 #2649 από Nikos Kotsalis
Nikos Kotsalis απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Συμφωνώ.

Νίκος Κοτσαλής

6944 310664

ΝΚ

Pura vida!

Περισσότερα
22/01/2010 06:56 #2651 από skagio
skagio απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Είμαστε 3 λοιπόν μέχρι τώρα για την συνάντηση, περιμένουμε και άλλους Βορειοελλαδίτες.Πρότασή μου να συναντηθούμε όσοι και αν ανταποκριθούν
Γιώργος Σκαρτσίλας
6982 771731

Περισσότερα
22/01/2010 08:15 #2652 από apostolisna
apostolisna απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Ειμαστε 4 απο βορειο ελλαδα. Αποστολος Τσαουσιδης Κιλκις

Περισσότερα
22/01/2010 09:02 #2654 από PAKSIMADIS
PAKSIMADIS απάντησε στο θέμα: Re: Συνάντηση της οικογένειας του αμπελουργού.
Πολύ ωραία μέχρι στιγμής.Κρατάω όλα τα κινητά και θα σας τηλεφωνήσω.Φίλε apostolisna να δώσεις το κινητό σου .

αμπελουργός-οινοποιός
αν δεν υποφέρει το αμπέλι και ο οινοποιός καλό κρασί δε βγαίνει

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.376 δευτερόλεπτα