file ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ... ΙΣΤΟΡΊΑ...

Περισσότερα
02/03/2020 16:23 #27883 από ODYS7SEAS
ODYS7SEAS δημιούργησε το θέμα: ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ... ΙΣΤΟΡΊΑ...
Χαιρετώ την μεγάλη κοινότητα του Αμπελουργου σκυβοντας το κεφάλι από σεβασμό...

Ήρθε η ώρα και για εμένα να σας πω μια ιστορία, αφού πάνω από 6-7 χρόνια, διαβάζα και διαβάζω τις δικές σας ιστορίες "αγοράζοντας" εμπειρίες, προβληματισμούς, ερωτήματα και απαντήσεις που με έκαναν καλύτερο εργάτη της δουλειάς μου. Η οποία είναι ιδιοκτήτης Αποστακτηριου τσίπουρου σε επαρχιακή πόλη της Βορείου Ελλάδας. Διήμερος κατά το... κρατικόν ομολογουμενο.

Τη " δουλειά" την ξεκίνησα το 2012, με συνεταιρο τον κολλητό μου φίλο, γρήγορα ο... κανόνας του να μην κάνεις δουλειά με κολλητό και συγγενή, επιβεβαιωθηκε, η δουλειά χάλασε, όμως το μικρόβιο σε εμένα μπολιασε και έτσι τη συνέχισα. Έχω δύο καζάνια και πλέον μικρή εμπειρία να μπορώ να ζητώ όλο και παραπάνω πράγματα.

Γράφω αυτό το κομμάτι μόνο για να ευχαριστήσω την κοινότητα του Αμπελουργου. Την ευχαριστώ γιατί μου εξήγησε τι συμβαίνει σε όλα τα στάδια της αποσταξης. Γιατί μου απάντησε στα ερωτήματα του σβησιματος, δείχνοντας μου νέους δρόμους. Γιατί με προβλημάτισε και με έκανε να άλλαξω τις ψύκτρες μου σε ανοξείδωτες, με έκανε να πάρω ανοξείδωτη αντλία για να φιλτραρω το δικό μου, αλλά και των πελατών, το τσιπουρο, με έκανε να δημιουργήσω στο μυαλό μου και τελικά να βρω τον κατασκευαστή να μου φτιάξει ένα... ιδιοχειρο μηχάνημα ανάδευσης των σταφυλιών κατά τη ζύμωση τους. Γιατί με έμαθε να σέβομαι τους Νόμους, αλλά και γιατί με ενημερώνει πιο γρήγορα και απο το τελωνείο (λολ) στις οποίες αλλαγές πραγματοποιούνται.

Ήθελα καιρό να γράψω για να σας ευχαριστήσω, έχω ξεχωρίσει φυσικά τις σοβαρές γραφές, τις ερασιτεχνικες φωνές και τις.. αναρθες κραυγές, όλοι τους βασικά στοιχεία για να αγαπώ περισσότερο τον Αμπελουργο, όπως τολμώ να αγαπώ και να ελπίζω στην ελληνικη κοινωνία...

Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ στον μεγάλο Αμπελουργο...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nikos Kotsalis, setoinos, PAKSIMADIS, vivlinos, gomati_sok, alexandros.k, tyria, ampelofilos, Αρης, κωστας χ και αυτός ο χρήστης έχει 4 ευχαριστίες από άλλους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
05/03/2020 19:22 - 05/03/2020 19:25 #27902 από ΜΑΡΚΟΣ
ΜΑΡΚΟΣ απάντησε στο θέμα: ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ... ΙΣΤΟΡΊΑ...
Πάρα πολύ ευχάριστη και καλογραμμένη η..ιστορία σου. Επειδή είμαι κι εγώ διήμερος, με ένα καζάνι, ( μόνο για τα δικά μου), απο τή βόρεια Ελλάδα καί επειδή έχω καί εγώ μικρή εμπειρία, θα ήθελα αν ήταν εύκολο να έχουμε κάποιο πιό άμεσο τρόπο εποικινωνιας.Το τηλ. μου 6972701553 και το mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Τελευταία διόρθωση: 05/03/2020 19:25 από ΜΑΡΚΟΣ.

Περισσότερα
09/03/2020 10:10 #27916 από ODYS7SEAS
ODYS7SEAS απάντησε στο θέμα: ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ... ΙΣΤΟΡΊΑ...
Βεβαίως Μάρκο, θα σε πάρω στο τηλ που δίνεις κατά το μεσημεράκι.....

Με την ευκαιρία, έχει κανείς πληροφορίες για τους περιβαλλοντικους όρους που χρειάζεται ένα αποστακτηριο; Απ όσο ψάχνω δεν βρίσκω να υπάρχει κάποιο νομοθέτημα...

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 1.164 δευτερόλεπτα